Categories Ogrodniczo

Tak wszystko się zaczęło

Posted on   /  Skomentuj on Tak wszystko się zaczęło

Tak wszystko się zaczęło

To blog inny niż wszystkie. Wertując wiele stron w poszukiwaniu inspiracji, ciekawych miejsc, które warto odwiedzić i porad dotyczących niełatwej sztuki pielęgnacji roślin, postanowiłam, że stworzę swoje własne miejsce w sieci, które będzie dla moich Czytelników miłą odskocznią od codziennych obowiązków. A oto jak się wszystko zaczęło…

Wiele, wiele lat temu kupiliśmy z mężem urokliwą chatkę w Beskidzie Małym otoczoną dzikim sadem i polami uprawnymi. Z początku próbowałam swoich sił, uprawiając kapustę, ale gdy całe pole pożarły ze smakiem, śmiejąc się szyderczo bielinki, dotarło do mnie, że  rolnictwo nie jest moim powołaniem. Później były jeszcze ziemniaki, kukurydza – z plantacji porzeczek zrezygnowałam.

Zbyt wiele czasu na zakładanie ogrodu nie było, choć od dziecka marzyłam o swoim własnym kawałku ziemi, w którym będą rosły moje kwiaty. I wreszcie nadszedł ten moment. Leciwa, chatka pamiętająca czasy I Wojny Światowej wymagała coraz częściej remontów. Zapadła decyzja o budowie własnego domu.

Stając się głównym kierownikiem budowy, rozpoczęłam wspólnie z mężem porządkowanie terenu. Tak powstał mój własny ogród, który liczy sobie około pół hektara. Pracuję w nim całymi dniami, a gdy nastaje wieczór, delektuję się śpiewem ptaków, które najwyraźniej polubiły moje małe królestwo.

 

 

 

Posted on   /  Skomentuj on Tak wszystko się zaczęło

Tags
Podaj dalej
gravatar image
By

Related Posts

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.